Krakowski Ośrodek Doradztwa dla Artystów

Warsztaty Minfulness dla muzyków

Zapraszamy na warsztaty mindfulness przygotowane z myślą o muzykach.

Zarówno praca na oczach ludzi, jak i przygotowanie programu w domu wymaga umiejętności skupienia uwagi, a także umiejętności radzenia sobie z emocjami negatywnymi (obawami, niechęcią, zmęczeniem). Są to dwa główne wymiary profesjonalnego działania – ćwiczenia i występowania. Program MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) służy rozwijaniu właśnie tych umiejętności: kształtuje umiejętność świadomego radzenia sobie ze stresem w życiu i na scenie poprzez zrywanie z nawykowymi, automatycznymi reakcjami, które wciągają nas w koło zmartwień.

Proponowany cykl 8  spotkań zawiera w sobie wszelkie standardowe, sprawdzone  techniki treningu MBSR z uwzględnieniem specyficznych potrzeb muzyków – w tym tkwi jego wyjątkowość. Tak jak w ćwiczeniu gry, potrzeba czasu, by nowe nawyki się przyjęły i utrwaliły, a stare wygasły. Umiejętności nabyte w czasie treningu procentują przez całe życie.

W miarę biegu zajęć zauważysz, że potrafisz coraz lepiej:

- dystansować się wobec problemów, aby wykorzystać chwilę pauzy i wybrać najlepsze rozwiązanie – TY WYBIERASZ JAK CHCESZ REAGOWAĆ

- skupić się w sytuacjach nowych, pełnych rozpraszających bodźców – DOWOLNIE STERUJESZ SWOJĄ UWAGĄ

- ufać sobie i doceniać własne wysiłki, zamiast rozpaczać, że ideał wciąż ucieka –  BUDUJESZ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

- słyszeć swoje pomysły i wykorzystywać je podczas ćwiczenia i koncertu  -  WYZWALASZ SWÓJ TWÓRCZY POTENCJAŁ

Najcenniejszym efektem uczestnictwa w programie jest umiejętność doceniania chwili obecnej, ponieważ jak słusznie zauważył Dalai Lama „Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. Dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni”.

Szczegółowe informacje o programie warsztatów i terminach w rubryce Zapisy

Wywiad z prowadzącą warsztaty dr Aleksandrą Dembińską (kliknij, aby przeczytać)

Nas wspierają: